Dnes je Piatok, 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a), zajtra Matúš
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Brezne

Kam v Brezne

Región Brezna ponúka zaujímavé možnosti celoročne pre rôzne výlety, pobyty, dovolenku a samozrejme aj pre turistov a návštevníkov priamo v meste ako aj jeho najbližšom okolí. Sú tu rôzne možnosti pre turistiku, wellness aj športovanie a tiež pre spoznávanie prírodných a kultúrnych pamiatok.

Priaznivci zimných športov si môžu napríklad užiť lyžovanie na Chopku z Južnej strany v Bystrej. Taktiež sú tu lyžiarske strediská v Hornej Lehote, na Táloch, v Telgárte, Pohorelskej Maši, Polomke a Mýte pod Ďumbierom.

Naopak letná sezóna ponúka širšie možnosti ako len športovanie. Môžete navšíviť lesnícky skanzen Vydrovo, Čiernohoroskú železnicu, Bystriansku jaskyňu alebo v Telgárte prameň rieky Hron.

Pre športovanie sú tu možnosti golfového ihriska Gray Bear na Táloch a kto si chce užiť vodu, môže skúsiť prírodné kúpalisko Tále alebo krytú plaváreň Mazorníkovo a tiež ďalšie wellness služby v rozličných zariadeniach.

Turistov určite zláka oblasť Nízkych Tatier, napríklad Chopok, Kráľova Hoľa a celé okolie z južnej strany Nízkych Tatier, kde sú aj značené cyklistické trasy.

Milovníci histórie si môžu pozrieť napríklad tradičné ľudové skanzeny v Čiernom Balogu alebo Pamätník v Nemeckej a navštíviť aj rôzne sakrálne kostoly v Brezne alebo okolitých obciach, prípadne historickú mestskú radnicu alebo mestskú zvonicu.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz -1°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Brezno.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok